KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10774186
nr 1077 4186
Ragnar Johansson
(1913-1997), Sverige
Akvarell, Ragnar Johansson (1913-1997), landskap, motivet: 14x22, monogramsignerad RJ
Ragnar Johansson, svensk målare, tecknare och skulptör född 1913, död 1997.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 december 2016
kl 20:16:43
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Ragnar Johansson
Läs mer om Ragnar Johansson